ד' 24 יול' 2024

GREECE WEATHER

איגומניצה

איגומניצה מהווה עיר נמל משמעותית בצפון מערב יוון. העיר נמצאת לחוף של מצר קורפו בים היווני ומשמשת כבירת היחידה האזורית תספוריטקון שנמצאת במחוז אפירוס.

על פי הנתונים, ב-2001 גרו בעיר כמעט 15 אלף תושבים.

הנמל בעיר הוא החשוב והמרכזי בים היווני, כשממנו יוצאות גם מעבורות וספינות לקורפו, לאיים נוספים באזור, לעיר פטרס ואף למספר ערים באיטליה.

חשיבותה של איגומניצה כצומת תחבורה מרכזי, נובעת מהעובדה שבה מסתיים הכביש המהיר אגנטיה אודוס החוצה את החלק הצפוני של יוון ומגיע עד לגבולה עם טורקיה במזרח.

בעת העתיקה היה באותו המקום ישוב בשם טיטאני שהיה מוקף בחומה באורך של 2.4 ק"מ וכלל כארבעה שערים. במקום התגלו שרידים של שני מקדשים ותיאטרון שהכיל כ-2,500 מושבים. הישוב הוחרב על ידי הרומאים ב-167 לפני הספירה.

ב-1936 הייתה איגומניצה כפר דייגים שבו כ-500 תושבים בלבד. כשכוחות הוארמכט נסוגו מהישוב ב-1944 הוא נהרס לחלוטין על ידם ואיגומניצה נבנתה מהיסוד. המיעוט האלבני שנחשד בשיתוף פעולה עם הגרמנים גורש מהעיר.

בשנות ה-60 הורחב הנמל בעיר והוא הפך לשער ימי משמעותי בכל יוון ולבטח לספינות נוסעים הרוצים להגיע למדינות במערב אירופה. אלו הביאו את העיר ליהנות מתנופת פיתוח ולהיות אחת מהערים בעלות שיעור צמיחה מהיר ביותר בכל יוון. בשנות ה-90 נבנה מדרום לאיגומניצה מעבורת המגיעה ישירות לאגנטיה אודוס ואף כביש העוקף את העיר מדרום לה.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שתפו

אותנו

כתבות

בנושא