ד' 24 יול' 2024

GREECE WEATHER

מגארה

מגארה היא עיר ביוון והמהווה בעצם חלק מפרברי אתונה. ב-2011 חיו בעיר כ-28.5 אלף תושבים. העיר ממוקמת כ-42 ק"מ צפון מערבית לאתונה לחופי מפרץ הסרוני מול האי סלמיס.

העיר הייתה אחת מארבעת האזורים במחוז אטיקה. ארבעת האזורים היו תחת שלטונם של ארבעת בניו של המלך פנדיון השני. ניסוס היה שליטה של מגארה.

עד למאה השביעית לפני הספירה היו תושבי העיר תלויים מבחינה מדינית בקורינתוס. תושבי העיר הקימו בסמוך למגארה החדשה פוליס קטנה מצפון לסירקוזה. בהמשך פתחו תושבי מאגרה במלחמת עצמאות אותה ניצחו והביאו להקמת הערים ביזנטיון וכלקדון סביב שנת 667 לפני הספירה. במלחמה הפלופונסית, בשנים 431-404 לפני הספירה, מגארה נלחמה לצדים של ספרטה.

אחד מהמנהיגים החשובים ביוון שהיה גם מנהיג העיר הוא ביזאס. על פי סיפורי אגדות, התייעץ ביזאס עם האורקל בדלפי ועל פי עצה שלה הקים את ביזנטיון, שקיבלה את שמה על בסיס שמו. בהמשך שונה שם העיר לקונסטנטינופול והיא מוכרת כיום כאיסטנבול.

תאוגניס, שהיה משורר במאה השישית, הגיע ממגארה. התושבים בעיר נודעו בבנייה של מקדשים רבים. הירונימוס, מחברה ה"וולגטה", אמר על תושבי העיר שהם בונים בצורה כאילו הם מייעדים לעצמם חיי נצח והם חיים כאילו ימותו מחר.

העיר המודרנית כיום מחוברת לכביש 8A המוביל לפלופונוסוס, למערב יוון ולאתונה. גם רכבת הפרברים שעוברת בעיר, הפרואסטיאקוס, מאפשרת הגעה דרכה לאזורים אלו.

לפני התרחבותה של העיר בשנות ה-60 וה-70 של המאה ה-20, היו השטחים שמסביב לעיר לשטחים חקלאיים ברובם. ממערב לעיר ישנה את העיר ניאה פראמוס ומזרחית לה את קאקיה סקאלה. מדרום למגארה נמצא הכפר פאצ'י, המוכר בטברנות וענף הדייג שבו. דרומית יותר ישנו שדה תעופה צבאי הגובל עם מפרץ מגארה.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שתפו

אותנו

כתבות

בנושא