ד' 24 יול' 2024

GREECE WEATHER

הרקליון

עיר הבירה של המחוז היא הרקליון – העיר הרביעית בגודלה ביוון והעיר המרכזית של האי. בעיר חיים כ-150 אלף תושבים. נמל התעופה הבינלאומי בעיר הוא מבין נמלי התעופה הגדולים של יוון, כשבנוסף לכך יש בעיר גם נמל ימי רחב ומשמעותי. הנמל הימי של העיר מקושר בהפלגות עם האי סנטוריני, פארוס, נאקסוס, איוס ולפחות הפלגה אחת לעיר פיראוס.

הרקליון נמל

הרקליון, על אף מרכזיותה וחשיבותה, אינה נחשבת לעיר יפה במיוחד ובהחלט לא מהווה יעד תיירותי משמעותי. עם זאת, בה ניתן למצוא טברנות, בארים וחיי לילה. טיול בעיר יוביל אתכם לשווקים הנמצאים בה, מוזיאונים ונמל דייגים ובו מסעדות דגים צמודות. העיר זכתה לפיתוח בשנים האחרונות כשלחלקה המערבי נוספו בתי מלון הצמודים לחופי הים.

קנוסוס

קנוסוס הינו האתר ארכיאולוגי הגדול והמוכר באי. האתר נמצא בפאתי הדרום של העיר הרקליון. בעבר, כפי הנראה, שימשה קנוסוס בתקופת הברונזה כמרכז התרבות המינואית. האתר כולל את ארמון קנוסוס ומוזיאון, כשעל הגבעה ניתן להתרשם משרידים מרשימים שהשתמרו במקום.

הרסוניסוס

העיירה הקטנה מושכת אליה תיירים רבים המגיעים לכרתים. מדובר על יעד תוסס בטברנות, חופים והוא גם קרוב לשדה התעופה. בעיירה ניתן אף למצוא מסעדה כשרה.

מאליה

מאליה מהווה יעד עבור צעירים מתחת לגיל 20. במקום תמצאו מסיבות רבות, בארים ומועדונים. בצמוד למקום נמצא אתר ארכיאולוגי ששווה ביקור.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שתפו

אותנו

כתבות

בנושא