ד' 24 יול' 2024

GREECE WEATHER

לפקדה

לפקדה הינו אי יווני בים היווני בחלק המערבי של המדינה. בעבר שימשה לפקדה כחצי אי שחובר ליבשת על ידי שרטון יבשה של עשרות מטרים שהוקם במאה השמינית לפני הספירה על ידי אנשיו של קורינתוס עבור מעבר ותנועת אוניות. כיום לפקדה מחוברת באמצעות כביש וגשר צף ליבשה. שטח האי הוא 356 קמ"ר כשאוכלוסייתה מונה כמעט 23 אלף תושבים.

לפקדה היא שמה גם של עיר הבירה של האי. העיר נמצאת בחלק הצפוני של האי במרחק של 20 דקות נסיעה מנמל התעופה אקטיון. היחידה האזורית של האי היא הקטנה ביותר ביחידות האזוריות של יוון, הן מבחינת שטחה והן בכמות התושבים שבה. היחידה האזורית של האי כוללת גם את האיים הסמוכים לו – מגאניסי, קלאמוס, קסטוס, מדורי, סקורפיוס וספרטי.

בתחילת 2008 נחשפה באי, במסגרת שיפוץ כביש, מערכת קברים עתיקה שעוררה דיון מחודש אודות מקום מושבו של אודיסאוס.

עבור התיירים, האי פחות מתאים לתיירים שמחפשים חבילות נופש. המלונות באי נחשבים לצנועים ולצידם מגוון רחב של וילות להשכרה. בהן רוב התיירים המגיעים לאי בוחרים להשתכן.

דרכי הגעה ללפקדה

מלבד האפשרות להגיע בטיסה לנמל אקטיון ניתן כמובן להגיע לאי בדרכים נוספת.

מאתונה הנסיעה לאי אורכת כארבע שעות לאורך הכביש הצפוני של הפלופונס ועד לאי לפקדה. בדרך לשם תחלפו על פני תעלת קורינטוס, העיירות קסילוקסטרו, דיאקופטו ועוד ומעבר בגשר אינטריו.

אין אפשרות להגיע באי בהפלגה מאתונה או סלוניקי.

ראפטינג בלקדה?

חובבי הראפטינג יופתעו לדעת כי באי עצמו אין מקום לפעילות ספורטיבית זו. במרחק שעתיים נסיעה מהאי ניתן להגיע לחבל צומרקה ובו בנהר האראכטוס פעילות ראפטינג ענפה.

העיר לפקדה

העיר שוכנת בין לגונה מצד אחד ובין הר מהצד השני. בנמל העיר תמצאו בתי קפה, מסעדות, סירות, חנויות ובתי מלון. רוב התיירים המגיעים לאי פוסחים על בילוי בעיר עצמה וממהרים לאחד מהכפרים באזור.

האזור צפונית לעיר הינו שמורת טבע השופעת בלגונות של מי ים, כשלשמורה מגיעים זנים רבים של ציפורים נודדות. במרכז העיר נמצא מוזיאון ארכיאולוגי ובו ממצאים מתקופת הברונזה שנאספו ברחבי האי על ידי ארכיאולוגים מגרמניה. במוזיאון תמצאו פרטים דוגמת מטבעות, כלי הגשה, תלבושות ועוד.

חוף פורטו קציקי

פורטו קציקי (ביוונית – "נמל העיזים") הינו אחד מהחופים המוכרים בכל יוון. החוף נמצא בחלק הדרום מזרחי של האי במרחק של 45 ק"מ מהעיר לפקדה. יש לקחת בחשבון שישנה הליכה קלה מהחנייה ועד לחוף בעל החול הלבן ומי הטורקיז.

 

חוף אגרמני

החוף נמצא מעט צפונית לחוף פורטו קציקי. בעבר הייתה הגישה לחוף באמצעות 300 מדרגות שנהרסו ברעש אדמה ולכן הגישה לחוף כיום נעשית אך ורק באמצעות סירות. הסירות לחוף יוצאות מהישוב ואסיליקי. בחוף צוק גבוה המקיף אותו, מים צלולים ואליו מגיעים תיירים רבים.

ואסיליקי

מדובר על העיירה הדרומית באי ומקום המושך אליו גולשי רוח רבים. בעיירה טיילת על קו המים ובה טברנות. העיירה שוכנת בתוך מפרץ ובה חוף חולי המוקף הרים. ברחוב הראשי של העיירה תוכלו להירשם לאטרקציות של טיולי אתגר וספורט ימי ואף לשכור ציוד ספורט.

חוף אגיופילי

מדובר בחוף שהוא מפרצון של חולות לבנים ומי טורקיז שאליו ניתן להגיע באמצעות מסלול הליכה היוצא מואסיליקי או בסירות מהעיירה.

אגיוס ניקיטאס

במערב האי ניתן לבקר גם בכפר אגיוס ניקיטאס שבו תמצאו טברנות אותנטיות לאורך הטיילת בכפר שבסופה גם חוף ים. דרומית לכפר תוכלו להגיע לחוף נוסף – חוף מילוס שנחשב למפלט ארוך וחולי.

נידרי

הכפר נמצא בחלק המזרחי של האי. בנידרי תמצאו נמל דייגים. מסעדות, בתי קפה, בתי מלום ופאבים. שלושה וחצי ק"מ מהכפר ישנו מפל נידרי שגם אליו מומלץ להגיע. המפל שופע מעיינות מה שמאפשר לו לספק הרבה ירוק סביב בכל ימות השנה.

אגיוס יואניס

חוף נוסף הנחשב לפופולרי גם בשל קרבתו לעיר. מדובר על חוף ארוך וחולי ואידיאלי לגלישת רוח.

מצנחי רחיפה – Paragliding

ברחבי האי מתקיים, לצד ספורט מי, גם ספורט של מצנחי רחיפה המהווה אטרקציה עיקרית לחובבי ספורט אתגרי. תיאום מראש נעשה דרך חברת FlyParapente.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שתפו

אותנו

כתבות

בנושא